5 sposobów na bycie pro-life

sea-2915187_1920

Wczoraj obchodziliśmy w Kościele Dzień Świętości Życia. Z tej okazji postanowiłem przygotować Wam 5 bardzo różnych sposobów, dzięki którym każdy z nas może wspierać życie ludzki od poczęcia do śmierci.

1. Dbanie o swoje zdrowie.
Zanim zajmiemy się pomocą innym, warto zająć się swoim życiem. To też ważne w postawie pro-life. Są trzy złote zasady dbania o swoje zdrowie. Wszyscy je znamy, ale warto je w tym miejscu przypomnieć: dobrze śpijmy, zdrowo się odżywiajmy i uprawiajmy sport. Nie każdy z nas musi być zawodowym sportowcem, ale powinniśmy, w ramach przykazania „Nie zabijaj” i w ramach dbania o swoje życie, o jego komfort i jakość, pamiętać o tych trzech zasadach zdrowego życia.

2. Wsparcie działania organizacji walczących z aborcją.
Sposobów wsparcia może być dużo. Nie każdy z nas musi zaangażować się jako wolontariusz. Możemy wesprzeć działalność takich organizacji finansowo, czy też brać udział w organizowanych przez nich manifestacjach w obronie życia dzieci w łonie matki.

3. Pomoc „Stowarzyszeniu Wiosna”.
Stowarzyszenie, którego założycielem jest ksiądz Jacek Stryczek, ma dwa flagowe projekty, których celem jest wspieranie jakości życia wielu ludzi. Pierwszym projektem, bardzo znanym opinii publicznej, jest Szlachetna Paczka. W ramach tej inicjatywy wspiera się ubogie rodziny kupując im paczki świąteczne. Drugi projekt, który może nie wszyscy kojarzą, to „Akademia przyszłości”. Jest to piękna inicjatywa, która polega na pomocy dzieciom, które mają problemy w szkole. Oba te projekty są niesamowicie pro-life. Zaangażować się w nie możemy zarówno jako wolontariusze, jak też jako darczyńcy.

4. Zrobienie czegoś dobrego drugiemu człowiekowi.
Czasem może łatwiej jest pomóc obcym ludziom niż swoim bliskim lub osobom znanym nam osobiście. Warto jednak pamiętać, że postawa pro-life to nie tylko walka z aborcją czy wspieranie Szlachetnej Paczki, ale też czynienie dobra innym ludziom, zwłaszcza bliskim. Nie potrzeba do tego wiele pieniędzy, ani też nawet przesadnie dużo czasu. Spokojnie można połączyć to z pracą zawodową. Warto to robić każdego dnia.

5. Wsparcie organizacji charytatywnych.
W 2018 roku w Polsce mamy wiele organizacji charytatywnych. Każdy z nas może wybrać, czy chce dofinansować obiady szkolne dzieciom z ubogich rodzin, czy może wpłacić pieniądze na rzecz hospicjum. A może bardziej nam odpowiada zaangażowanie się w jakiś projekt charytatywny jako wolontariusze?

Mam nadzieję, że te 5 sposobów pomoże Wam wspierać życie ludzkie od poczęcia do śmierci. Oczywiście metod na bycie pro-life jest zdecydowanie więcej. Jesli macie jakiś swój sposób, którego nie napisałem, czekam na Wasze komentarze!

Dobrego dnia :)

Podziel się ze znajomymi! Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *