6 filmów, które warto obejrzeć podczas majówki

avi-richards-183715-unsplash

Z tymi filmami na pewno nie będziesz się nudzić!

Dziś zaczyna się majówka, która w tym roku trwa wyjątkowo długo. Warto w tych dniach spędzić sporo czasu na świeżym powietrzu, spotkać się z bliskimi, ruszyć się trochę i uprawiać sport, a także znaleźć czas na swoje pasje. Wieczorem natomiast, zmęczeni wrażeniami całego dnia, możemy obejrzeć jakiś fajny film. Aby pomóc Wam wybrać coś ciekawego, przygotowałem zestawienie 6 filmów, które warto obejrzeć podczas majówki. Mam nadzieję, że lista okaże się przydatna i spędzicie z tymi filmami dobry czas.

1. Władca Pierścieni – Drużyna Pierścienia, Dwie Wieże, Powrót Króla

Wspaniała książka autorstwa J. R. R. Tolkiena zekranizowana została przez Petera Jacksona w trzech częściach, jednak stanowi ona jedną całość, dlatego proponuję ją jako jeden tytuł. Trylogia filmowa opowiada historię hobbita Frodo Bagginsa, który dostał w spadku po wuju piękny Pierścień, który okazuje się być bardzo poteżną bronią, która nie może dostać się w ręcę złego władcy Mordoru – Saurona. Aby ratować Śródziemie Frodo wyruszył razem z ośmioma towarzyszami w drogę do Góry Przeznaczenia, aby na zawsze zniszczyć Pierścień. Opowieść ta nie tylko jest bardzo wciągającą historią, nie tylko zachwyca fascynującym i bardzo realistycznym fantastycznym światem, ale też przekazuje wiele wspaniałch wartości. Jest to film dla całej rodziny, choć małe dzieci mogą bać się złych orków lub Upiorów Pierścienia, co warto mieć na uwadze.

2. Buntownik z wyboru

Ten wspaniały, niewykle motywujący i poruszający film opowiada historię Willa Huntinga, który mimo swojej niezwykłej inteligencji, nie potrafi odnaleźć się w dorosłym świecie. Gdy zaczyna mieć problemy z prawem, trafia pod skrzydła psychologa Seana Maguire’a, który pomaga mu rozprawić się z raną z przeszłości i rozpocząc nowe życie. Bardzo dobry film, zwłaszcza dla tych z nas, którzy mają poranione serce i zmagają się ze swoją przeszłością.

3. Sherlock – serial

Jest to bardzo ciekawy i emocjonujący, a przy tym też zabawny serial. Opowiada o przygodach Sherlocka Holmesa, ale nie tych, które znamy z opowiadań sir Arthura Conan Doyle’a, a ich współczesnej adaptacji. Sherlock z tego serialu mieszka przy Baker Street w Londynie w XXI wieku i jest współlokatorem Johna Watsona. Choć nie jest to klasyczny Holmes, serial ten jest naprawdę ciekawy i warto obejrzenia, zwłaszcza dla wszystkich fanów kryminałów.

4. Gwiezdne Wojny – Mroczne Widmo, Atak Klonów, Zemsta Sithów, Nowa Nadzieja, Imperium Kontratakuje, Powrót Jedi, Przebudzenie Mocy i Ostatni Jedi

Któż nie słyszał o serii filmów opowiadających o przygodach, które wydarzyły się dawno, dawno temu, w odległej galaktyce? Seria Gwiezdne Wojny to jedne z najpopularniejszych filmów współczesnego kina. Historia – najpierw Anakina Skywalkera, później jego syna – Luke’a, a obecnie Rey, przez lata bawiła kolejne pokolenia fanów. Star Wars opowiadają pasjonującą historię walki dobra ze złem, w której kluczową rolę pełni Zakon Jedi, czyli kultowi rycerze strzeżący pokoju w Galaktyce. Dodatkowym atutem serii jest wspaniała muzyka Johna Williamsa. Warto obejrzeć te filmy podczas majówki również dlatego, że 4 maja tradycyjnie obchodzony jest dzień Gwiezdnych Wojen. To wspaniała baśń dla całej rodziny.

5. Siedmiu wspaniałych

To jeden z kultowych westernów. Prawdziwa klasyka gatunku i film, który naprawdę warto obejrzeć. Opowiada o grupce rewolwerowców, którzy postanawiają pomóc mieszkańcom niewielkiej meksykańskiej wsi, którą regularnie najeżdża i plądruje bandyta o imieniu Calvero. Siedmiu bohaterów wypowiada wojnę bandziorowi, szkoli mieszkańców wsi w sztuce posługiwania się bronią i podejmuje walkę o wolność niewinnych Meksykan.

6. Mission: Impossible 3

Być może najlepsza część kultowej serii szpiegowskiej. Na pewno zaś jest to ta część, którą każdy z Was, drodzy panowie, śmiało może obejrzeć z ukochaną. W filmie tym, poza scenami tradycyjnymi dla filmów akcji, bardzo istotne są wątki romantyczne. Ethan Hunt, czyli główny bohater całej serii, szykuje się do ślubu z Julią. Niestety w tym samym czasie podpada gangsterowi Owenowi Davianowi, który porywa ukochaną Hunta. Ethan musi rzucić wyzwanie Davianowi aby ratować swoją narzeczoną. Świetny film o miłości i ratowaniu ukochanej osoby.

Życzę Wam dobrej majówki i owocnego odpoczynku przed kolejnymi tygodniami ciężkiej pracy.

Podziel się ze znajomymi! Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *