Czego uczy nas historia Józefa?

road-815297_1920

Bóg widzi więcej.

Dziś po pracy poszedłem na chwilę do kościoła, aby się pomodlić. Postanowiłem poczytać Ewangelię z dzisiejszego dnia. Opowiadała ona historię, którą wszyscy znamy. Józef chciał potajemnie oddalić Matkę Bożą, która była w ciąży. We śnie pojawił mu się jednak Anioł, który powiedział, jak naprawdę wyglada syruacja. Dzięki temu Józef zdecydował się zostać z Marią.

Każdy z nas musi czasem poradzić sobie z trudną sytuacją. Można robić to na dwa sposoby. Albo oprzeć się na sobie i starać się własnymi siłami rozwiązać problem, albo oddać to Bogu i z Jego pomocą stawić czoła wyzwaniu.

Myślę, że w momencie gdy sami próbujemy sobie radzić, jesteśmy trochę jak Józef chcący potajemnie odprawić Matkę Bożą! Niby była to mądra, rozsądna i nawet sprawiedliwa decyzja. Po ludzku był to świetny pomysł.

Po ludzku niemożliwe byłoby uwierzyć w to, że Maria w tak niezwykły sposób została Matką. Z Bogiem jest to możliwe. I właśnie o to chodzi. Bóg może pokazać nam, jak naprawdę wyglada sytuacja. Bo przecież On wie więcej i widzi szerzej już my. Dlatego Bóg może uswiadomić nam, że jest inna opcja, znacznie lepsza od tej, którą byśmy wybrali.

Warto oprzeć się na Nim w swoim życiu. Tego uczy nas historia św. Józefa z dzisiejszej Ewangelii. Zaufajmy Bogu!

Podziel się ze znajomymi! Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *