Uratujesz Księżniczkę przed smokiem?

maldives-698501_1920

Każdy facet o tym marzy. Tak niewielu faktycznie to robi.

Pamiętasz ten moment, gdy grałeś w piłkę z kolegami na wf-ie i nagle do sali gimnastycznej wchodziły dziewczyny? U nas było tak często, bo nauczycielka zwykle wypuszczała je trochę wcześniej z zajęć. Większość z nich szła do stołówki lub pod salę, gdzie miały następną lekcję, ale kilka zawsze przychodziło, aby popatrzeć, jak grają chłopacy. W tym momencie zwykła sportowa rywalizacja, w której chciałem strzelić gola i wygrać mecz, zmieniała się w prawdziwą wojnę. Chociaż byłem już bardzo zmęczony (była to końcówka lekcji) zawsze dawałem z siebie wszystko, aby pokazać dziewczynom, jakim jestem kozakiem. Przeważnie mi się to nie udawało, bo nie jestem drugim Messim, ale to nie jest w tym momencie ważne. Liczy się to, że koniecznie chciałem zaimponować dziewczynom.

Jest w męskim sercu coś takiego, co sprawia, że koniecznie chcemy zaimponować kobietom. Chcemy, aby one nas podziwiały i szanowały, aby wierzyły, że zawsze damy radę. Aby uważały nas za zwycięzców. Wiesz o czym mówię, prawda? To jakiś pierwotny instynkt, potrzeba tak fundamentalna, jak kobiece pragnienie oczarowania mężczyzny swoim urokiem i wdziękiem. Oczywiście, tak jak zawsze, pragnienie to nie jest przypadkiem. Bóg włożył je do naszego serca w konkretnym celu. Jak pisze John Eldredge, autor fenomenalnej książki o męskiej duchowości pt. „Dzikie serce”, jednym z fundamentów męskiej tożsamości jest bowiem powołanie do uratowania Księżniczki przed smokiem.

Bardzo ważne jest, abyśmy zrozumieli, że smok istnieje naprawdę. Jest nim, rzecz jasna, diabeł. To nie bajka dla naiwnych chłopców. Smok istnieje i robi wszystko, aby zniszczyć Księżniczkę. Twoim zadaniem jest ją uratować. Oczywiście, kobieta przede wszystkim musi walczyć sama. Na nic się nie zda Twój trud, jeśli ona nie będzie widziała potrzeby, aby przeciwstawić się bestii. Jednak Ty masz jej pomóc. Twoim zadaniem jest być dla niej bohaterem, rycerzem na białym rumaku, który ochroni ją od zła.

Jak to zrobić? Zaangażuj się! Rozmawiaj z nią. Poznaj jej serce. Zainteresuj się jej problemami i lękami. Dowiedz się, jaki bitwy toczy w swoim sercu i, jeśli się na to zgodzi, stań się jej najlepszym kompanem w boju. Módl się za nią. Wspieraj ją w trudnych chwilach. Nie skupiaj się tylko na fizycznej atrakcyjności, choć to trudne, ale patrz na jej wnętrze. Bądź wyrozumiały, gdy będzie miała trudne chwile i może nie zachowa się wobec Ciebie tak, jakbyś sobie tego życzył. Wybaczaj jej upadki. W końcu Ty też często nawalasz.

Moim zdaniem sensem związku jest wzajemne pomaganie sobie w walce o Niebo. Partnerzy, narzeczeni, a później małżonkowie powinni być swoimi najlepszymi kompanami w boju. Tak żebyś Ty ją ciągnął do Boga, gdy ona zostanie ranna, a ona ciągnęła Ciebie, gdy Ty się pogubisz. Bądź więc jej wsparciem w walce.

Sama walka jednak nie wystarczy. W związku nigdy nie może skończyć się romansowanie, wzajemne zdobywanie i uwodzenie. Nie zapominaj, że to że Twoja ukochana jest z Tobą od wielu miesięcy lub wielu lat, nie oznacza, że możesz przestać się o nią starać! Traktuj ją tak, jakby codziennie była pierwsza randka i pierwszy dzień Waszego związku lub małżeństwa.

Dla większości kobiet bardzo ważne jest, aby oczarować swojego mężczyznę swoim urokiem oraz wdziękiem i wiedzieć, że między Wami wszystko gra. Zapewniaj ją więc o tym na każdym kroku. Przypominaj jej, jak bardzo Ci się podoba. Podkreślaj jej, jak urzeka Ciebie jej wdzięk. Nieustannie potwierdzaj, że wspaniale się między Wami układa, że jesteś szczęśliwy będąc jej ukochanym.

Ratowanie ukochanej przed smokiem, czyli diabłem jest szczególnym rodzajem walki duchowej. Walczysz tu nie tylko o siebie, ale przede wszystkim o Was, bo miłość to MY, a nie JA czy TY. To trudne zadanie, jednak możesz zrobić coś, o czym zawsze marzyłeś – zostać bohaterem dla swojej ukochanej! Co Ty na to?


Jeśli spodobał Ci się ten tekst, zachęcam Ciebie do zapisania się na newsletter. Znajdziesz go w prawym górnym rogu bloga. Dzięki temu będziesz dostawał na bieżąco maile z nowymi tekstami oraz najpopularniejszymi grafikami z Instagrama i Facebooka.

Podziel się ze znajomymi! Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *